České Budějovice

ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 28. srpna 2015, svátek má Augustýn

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Poprvé na jihu Čech změří zápasníci své síly v kleci

14.5.2012 6:03

Úplně poprvé mají diváci v jižních Čechách možnost vidět zápasy probíhající v kleci. Stane se tak 19. května v Gerbeře na akci Pardál Gladiators Night Cage, což je název pro galavečer profesionálních ultimátních zápasů v MMA.

Příznivci kontaktních sportů jistě zaznamenali, že v říjnu proběhl galavečer profesionálních zápasů v kickboxu Pardál Gladiators Night. Nyní na ně čeká novinka v podobě klece. Na Pardál Gladiators Night Cage totiž nebudou borci zápasit v klasickém ringu, ale v osmihranné kleci zvané oktagon. Změnou je také to, že tentokrát nepůjde o zápasy v kickboxu dle K1 Rules, ale o stále populárnější MMA. "Ring má několik nevýhod, jednak borci můžou z ringu skrz provazy vypadnout, což je hodně nebezpečné. Pro diváky to má nevýhodu, že ring je hodně vysoký a jakmile se zápasníci dostanou na zem, tak je už nevidí. Klec je zhruba 65 centimetrů nad zemí. Navíc zkušení zápasníci dokáží v kleci využít jejích výhod, různě se o ní opřít," prozradil trenér thajského boxu a jeden z organizátorů soutěže Petr Korčák.

David Makovička (vlevo) s trenérem Michalem Novákem
Foto: archiv organizátorů

Fandit můžete mladému reprezentantovi českobudějovické Gladiators gym Davidu Makovičkovi, kterého na zápasy v MMA připravuje trenér Michal Novák, hlavní organizátor těchto budějovických galavečerů. Mezi dalšími českými zápasníky nebudou chybět Luboš "Hyena" Vrňata a Jevgenij Mahtěnko z Hanuman Gym Praha, svěřenci trenéra Petra Macháčka. Mimochodem Machtěnka si můžete pamatovat z říjnové Pardál Gladiators Night, jehož pyramidu K1 vyhrál. Očekávaná je i účast zahraničních borců, například Brazilce Francisca "Boquinha" Silvy. Jejich zápasy přijede zhlédnout i Petr Ottich, prezident CMTA a české pobočky WFCA. Zápasnický galavečer bude opět moderovat energický Michal Frabša. Akce startuje 19. května v šest hodin večer a na vstupném zaplatíte 290 korun, na místě pak 350. Lístky můžete zakoupit v Gerbeře nebo v Hotelu Malý pivovar. V době tréninků jsou k dostání také na výstavišti v tělocvičně Gladiators gym (v pavilonu M) u trenérů.

Jevgenij Mahtěnko vítězí nad Holanďanem
Foto: archiv organizátorů

A co vás na tomto galavečeru čeká? Program začíná v šest hodin amatérskými zápasy, které budou zařazeny do seriálu Mezinárodního amatérského mistrovství ČR v thajském boxu a MMA. Od devatenácti hodin už budou následovat zápasy profesionální. Zápasí se 2 x 5 minut, ovšem velmi často rozhodčí zápas ukončuje před limitem. "Zápas končí po uplynutí časového limitu nebo dřív v případech K.O., vzdání soupeře, zastavením rozhodčího nebo jeho rozhodnutím, když vidí, že je zápasník na pokraji svých sil, nemůže dýchat nebo dokonce ztratí vědomí. Jinak zápas může ukončit i rozhodnutí lékaře, které je nade vše," doplnil Korčák. Borci budou rozděleni podle své hmotnosti do váhových kategorií. Do klece nastoupí s povinnými a zároveň jedinými povolenými chrániči, kterými jsou speciální rukavice umožňující uchopení, chránič zubů a suspenzor.
Čekat na vás bude i doprovodný program v podobě tanečnic, bubeníků a ukázek bojových umění.


Co je MMA?


MMA = Mixec Martial Arts (smíšená bojová umění) je syntéza různých bojových stylů jako jsou například Mauy Thai, kickbox, box nebo savate pro boj v postoji, dále pak judo, zápas (řecko-římský a volný styl), sambo (ruský zápasnický styl z počátku 20. století podobný judo), pro zápasnickou techniku a pro přechody na zem a konečně brazilské Jiu Jitsu pro boj na zemi. Jedná se plnokontaktní sport.
MMA v dnešní podobě je fenomén posledních dvou desetiletí, ovšem jeho počátky sahají až do 7. století před naším letopočtem, kdy Řekové zavedli na Olympijských hrách Pankration, drsnou kombinaci starověkého boxu a zápasu. Původ moderního MMA je možné nalézt v Brazílii v první polovině 20. století, kde byla realizovaná myšlenka vzájemného porovnání různých bojových sportů. Ta v roce 1993 vyústila v šampionát UFC (Ultimate fighting Championship) pořádaný v USA. Dnes existuje několik profesionálních zastřešujících organizací, nejvíce známá je americká UFC nebo zaniklá japonská Pride. V České republice probíhají zápasy MMA pod hlavičkou české pobočky WFCA.

hali

Sdílet
Reklama
studio MARIOM

Nabízíme : - kompletní ošetření pleti, - diagnostika pleti a poradenství, - barvení obočí a řas, - trvalá na řasy, - permanentní prodlužování řas, - možnost ošetření biostimulačním laserem - regen...

Další články v rubrice Sport

Fotogalerie

Vzpomínkový zápas na Srubci

8.9.2014

Facebook

WAVE 2014

4.8.2014

Facebook

Setkání historických motocyklů

28.7.2014

Facebook

Brouci na Hosíně

13.7.2014

Facebook

Hellboys postoupili do semifinále

8.7.2014

Facebook
Partnerské weby:    Brno    Olomouc    Přerov    Hradec Králové    Pardubice    Ústí nad Labem    Liberec    Ostrava    Zlín

© 2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace