České Budějovice

ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je pondělí 25. července 2016, svátek má Jakub

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mozart a Cura společně rozezní sv. Mikuláše. Poctu zesnulým přijede vzdát José Cura osobně

24.10.2014 10:39

V pátek 31. října 2014 před Svátkem zesnulých chystá operní soubor Jihočeského divadla pod taktovkou generálního hudebního ředitele Maria De Rose originální program, který tvoří dvě duchovní skladby, jež od sebe dělí více než 220 let a jejichž autory jsou Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) a José Cura (nar. 1962). Od 19:30 zazní v katedrále sv. Mikuláše Requiem a Stabat mater.

V pátek 31. října se v katedrále sv. Mikuláše uskuteční hudební večer s podtitulem Hudba duše, na němž přislíbil svoji osobní účast i autor opusu, světově proslulá  hvězda José Cura.
Foto: Jan Procházka

"Mozartovo Requiem d-moll je jednou z nejkrásnějších mší za zesnulé v dějinách hudby a zároveň nejtajemnější skladbou tohoto druhu, velkolepým zamyšlením nad pomíjejícností naší životní pouti. V katedrále bude Requiem uvedeno v redakci Robert D. Lewina, které bude mít v České republice též premiéru,“ prozradila na téma připravovaného velkolepého koncertu Věra Ernstová z Jihočeského divadla.

Foto: Jan Procházka

Dále se Jihočeskému divadlu podařilo připravit světovou premiéru Curova opus Stabat Mater. Tenorista José Cura - pěvec, dirigent, scénograf, fotograf a hudební skladatel se ve svém díle nechal inspirovat jednou z pěti sekvencí katolické liturgie Jacopone da Todi, jejíž jímavá slova vyjadřují bolest matky nad ztrátou syna. Juvenilní skladba Stabat mater je částí většího Curova oratoria Ecce homo. Partitura skladby nese datum 1988, jedná se tedy o dílo tehdy šestadvacetiletého skladatele. Hudebního nastudování opusu se ujal Mario De Rose, který je "dvorním“ dirigentem José Cury, jemuž diriguje hudební doprovod špičkových orchestrů napříč Evropou.
"Dovolujeme si Vás jménem Jihočeského divadla srdečně pozvat na tento mimořádný hudební večer s podtitulem Hudba duše, na němž přislíbil svoji osobní účast i autor opusu, světově proslulá hvězda José Cura. Koncert se koná 31. října 2014 od 19:30 v Katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. Věříme, že pro všechny operní fanoušky bude světově první provedení této jeho první skladby nevšedním uměleckým zážitkem,“ zve posluchače Věra Ernstová.
Další informace a vstupenky zde.

mb

Sdílet
Reklama
Zlatnictví

Nabízíme tyto služby: - zakázková výroba šperků - zlato, stříbro - prodej šperků - opravy a čištění - výkup zlata - výroba snubních prstenů

Další články v rubrice Kultura

Fotogalerie

Vzpomínkový zápas na Srubci

8.9.2014

Facebook

WAVE 2014

4.8.2014

Facebook

Setkání historických motocyklů

28.7.2014

Facebook

Brouci na Hosíně

13.7.2014

Facebook

Hellboys postoupili do semifinále

8.7.2014

Facebook

© 2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace