UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jihostroj vyhrál svůj poslední extraligový zápas s Odolenou Vodou

10.3.2012 20:56

Dnes sehrál Jihostroj na domácí palubovce svůj poslední zápas letošní extraligy. Zakončil ho nekompromisním vítězstvím 3:0. Nad soupeřem vynikal v útoku i v obraně. Hostům se moc nedařilo a špatný výkon předváděli hlavně při servisu. Podání často nepřešla síť nebo skončila v zámezí.

Domácí demonstrovali svou sílu hned od začátku prvního setu. Habr uhrál přímý bod z podání, bodový blok získal Novotný a krásnou práci předvedl i Fila s Machem. Tím se Jihostroj dostal do vedení 4:0. Náskok si chvíli drželi, ovšem hostům se ho podařilo dohnat. Díky chybám domácích, přímému bodu z podání a dvěma povedeným blokům srovnali na 9:9. Jihostroj jim ovšem nenechal čas se z toho radovat, protože hned vzápětí získával dvě série několika bodů. Filovi se dokonce podařily tři přímé body z podání. Tímto způsobem pokračovali domácí až do konce setu, který úspěšným blokem uzavřel Michálek 25:13.

Vyrovnaný začátek druhého setu opět nevydržel dlouho a Jihostroj si získal velký náskok. Dokonce se mu díky práci Macha, Fily a dvěma přímým bodům z podání Habra uhrál hned šest bodů v řadě a měl dvojnásobné skóre oproti soupeři 16:8. Odolena Voda se tím nejspíš inspirovala, protože o chvíli později uhrála čtyři body za sebou a malinko snížila náskok na 16:21. Zachránit už se ale nemohla, a tak set skončil výsledkem 25:19 pro Jihostroj.

Ve třetím setu se vyrovnání Aeru dařilo udržet o něco déle, téměř až do poloviny setu. Hostům se dařilo zejména na bloku. Ještě po nečekané ulívce jsme zaznamenali stav 12:12. Domácí si to ovšem nenechali líbit a opět začali nabírat náskok. Výborně si vedl Smrčka, Novotný a Habr. Poslední bod získal Jihostroj kvůli přešlapu při podání soupeře. Set skončil 25:18.