České Budějovice

ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 31. července 2015, svátek má Ignác

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Odborné pracoviště pro kriminalistické techniky a expertízy získalo akreditaci

18.2.2011 12:54

Odbor kriminalistické techniky a expertíz Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje získal osvědčení o akreditaci, které opravňuje jeho specializované pracoviště poskytovat odborná stanoviska a interpretovat výsledky zkoušek v mnoha forenzních oborech.

Akreditace se vztahuje na zkoumání stop obuvi a porovnávacího materiálu, grafické expertízy vlastnoručních podpisů a souvislých psaných textů, zkoumání nástrojů a jejich stop, měření odporu spouště střelných zbraní, zajišťování daktyloskopických stop a komparační analýzu otisků nebo zkoumání žárovek z míst dopravních nehod.

Pracovníci specializovaných laboratoří zkoumají nejen zajištěné stopy, ale pohybují se rovněž v terénu při objasňování závažných trestných činů. Odbor kriminalistické techniky a expertíz patří mezi nejprestižnější laboratoře v České republice vedle Národní referenční laboratoře DNA Praha, puncovních nebo zdravotních ústavů.

Jihočeské expertní pracoviště zpracovává tisíce znaleckých posudků ročně a poskytuje služby hlavně orgánům činným v trestním řízení v oblasti zajišťování důležitých důkazů pro soudní líčení. Odbor se zabývá znaleckými posudky v oblasti daktyloskopie, mechanoskopie, genetiky, chemie či počítačových expertíz.

Získáním akreditace potvrzuje specializovaní jihočeské pracoviště špičkový systém práce, maximální věrohodnost a objektivitu svých znaleckých posudků. "Policejní laboratoře musí prokazovat trvale vysoký standart práce, vysokou kvalifikovanost pracovníků a splňovat normy uznávané v rámci Evropské unie," sdělil major Jiří Matzner.

lho

Sdílet
Reklama
ALEA - OBCHOD.CZ

Chovatelské potřeby a krmiva pro Vaše mazlíčky v centru města. Nejlevnější sortiment v Č. Budějovicích, rozvoz po Č. Budějovicích zdarma.

Další články v rubrice Krimi

Fotogalerie

Vzpomínkový zápas na Srubci

8.9.2014

Facebook

WAVE 2014

4.8.2014

Facebook

Setkání historických motocyklů

28.7.2014

Facebook

Brouci na Hosíně

13.7.2014

Facebook

Hellboys postoupili do semifinále

8.7.2014

Facebook
Partnerské weby:    Brno    Olomouc    Přerov    Hradec Králové    Pardubice    Ústí nad Labem    Liberec    Ostrava    Zlín

© 2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace