České Budějovice

ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je pondělí 25. července 2016, svátek má Jakub

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Odborné pracoviště pro kriminalistické techniky a expertízy získalo akreditaci

18.2.2011 12:54

Odbor kriminalistické techniky a expertíz Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje získal osvědčení o akreditaci, které opravňuje jeho specializované pracoviště poskytovat odborná stanoviska a interpretovat výsledky zkoušek v mnoha forenzních oborech.

Akreditace se vztahuje na zkoumání stop obuvi a porovnávacího materiálu, grafické expertízy vlastnoručních podpisů a souvislých psaných textů, zkoumání nástrojů a jejich stop, měření odporu spouště střelných zbraní, zajišťování daktyloskopických stop a komparační analýzu otisků nebo zkoumání žárovek z míst dopravních nehod.

Pracovníci specializovaných laboratoří zkoumají nejen zajištěné stopy, ale pohybují se rovněž v terénu při objasňování závažných trestných činů. Odbor kriminalistické techniky a expertíz patří mezi nejprestižnější laboratoře v České republice vedle Národní referenční laboratoře DNA Praha, puncovních nebo zdravotních ústavů.

Jihočeské expertní pracoviště zpracovává tisíce znaleckých posudků ročně a poskytuje služby hlavně orgánům činným v trestním řízení v oblasti zajišťování důležitých důkazů pro soudní líčení. Odbor se zabývá znaleckými posudky v oblasti daktyloskopie, mechanoskopie, genetiky, chemie či počítačových expertíz.

Získáním akreditace potvrzuje specializovaní jihočeské pracoviště špičkový systém práce, maximální věrohodnost a objektivitu svých znaleckých posudků. "Policejní laboratoře musí prokazovat trvale vysoký standart práce, vysokou kvalifikovanost pracovníků a splňovat normy uznávané v rámci Evropské unie," sdělil major Jiří Matzner.

lho

Sdílet
Reklama
vipart - výtvarný ateliér Vichrové Petry

- výtvarné kurzy pro děti - výtvarné kurzy pro dospělé - příprava na talentové zkoušky

Další články v rubrice Krimi

Fotogalerie

Vzpomínkový zápas na Srubci

8.9.2014

Facebook

WAVE 2014

4.8.2014

Facebook

Setkání historických motocyklů

28.7.2014

Facebook

Brouci na Hosíně

13.7.2014

Facebook

Hellboys postoupili do semifinále

8.7.2014

Facebook

© 2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace