České Budějovice

ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 18. dubna 2014, svátek má Valérie

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Odborné pracoviště pro kriminalistické techniky a expertízy získalo akreditaci

18.2.2011 12:54

Odbor kriminalistické techniky a expertíz Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje získal osvědčení o akreditaci, které opravňuje jeho specializované pracoviště poskytovat odborná stanoviska a interpretovat výsledky zkoušek v mnoha forenzních oborech.

Akreditace se vztahuje na zkoumání stop obuvi a porovnávacího materiálu, grafické expertízy vlastnoručních podpisů a souvislých psaných textů, zkoumání nástrojů a jejich stop, měření odporu spouště střelných zbraní, zajišťování daktyloskopických stop a komparační analýzu otisků nebo zkoumání žárovek z míst dopravních nehod.

Pracovníci specializovaných laboratoří zkoumají nejen zajištěné stopy, ale pohybují se rovněž v terénu při objasňování závažných trestných činů. Odbor kriminalistické techniky a expertíz patří mezi nejprestižnější laboratoře v České republice vedle Národní referenční laboratoře DNA Praha, puncovních nebo zdravotních ústavů.

Jihočeské expertní pracoviště zpracovává tisíce znaleckých posudků ročně a poskytuje služby hlavně orgánům činným v trestním řízení v oblasti zajišťování důležitých důkazů pro soudní líčení. Odbor se zabývá znaleckými posudky v oblasti daktyloskopie, mechanoskopie, genetiky, chemie či počítačových expertíz.

Získáním akreditace potvrzuje specializovaní jihočeské pracoviště špičkový systém práce, maximální věrohodnost a objektivitu svých znaleckých posudků. "Policejní laboratoře musí prokazovat trvale vysoký standart práce, vysokou kvalifikovanost pracovníků a splňovat normy uznávané v rámci Evropské unie," sdělil major Jiří Matzner.

lho

Sdílet
Reklama
Kondice Pro, s.r.o.

Naučíme Vás zdravě jíst (žádná dieta a hladovění), pomůžeme Vám správně zhubnout (hlavně z tukové tkáně), provedeme Vás cestou k lepšímu životnímu stylu (aby to bylo jednou a pro vždy).: : Pokud Vás ne...

Prodej dvougeneračního RD se zahradou
Obec

Nové Vráto, České Budějovice

Cena

3.990.000 Kč včetně provize RK a právního servisu

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

Fotogalerie

Mobil salon 2014

13.4.2014 | 66 fotografií

Facebook

Volejbalisté rozdávali podpisy

14.3.2014 | 12 fotografií

Facebook

Masopustní rej v Budějovicích

5.3.2014 | 56 fotografií

Facebook

Tradiční masopust v Olešnici

3.3.2014 | 33 fotografií

Facebook

Svatební veletrh v Clarionu

23.2.2014 | 86 fotografií

Facebook
Partnerské weby:    Brno    Olomouc    Přerov    Hradec Králové    Pardubice    Karlovy Vary    Ústí nad Labem    Liberec    Jihlava    Ostrava    Zlín

© 2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace